Oglądasz posty wyszukane dla hasła: Jak rozpoznać trądzik różowaty

Temat: Przeciwwskazania do laserowej korekcji wady wzroku
Nie możesz być kandydatem do laserowej korekcji wady wzroku, jeśli:

- nie skończyłeś jeszcze 21 lat
- masz już 21 lat, ale Twoja wada wzroku wciąż ulega zmianie, radzimy poczekać aż wada ustabilizuje się
- jesteś w ciąży lub karmisz piersią swoje dziecko
- przyjmujesz stale leki zwane sterydami

Przeciwwskazaniem do wykonania laserowej korekcji wady wzroku są też niektóre przewlekłe choroby ogólne:

- cukrzyca
- choroby tkanki łącznej (tzw. kolagenozy) - np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, sklerodermia, guzkowe zapalenie tętnic, zespół Sjogrena
- choroby autoimmunologiczne (np. niektóre choroby tarczycy, zapalenie Hashimoto, choroba Gravesa)
- choroby przebiegające z osłabieniem odporności organizmu
- atopia i silne alergie oraz trądzik różowaty (rosacea)
- czynne choroby infekcyjne
- osobnicza skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, nazywanych bliznowcami
- wszczepiony rozrusznik serca

Jeśli przebyłeś wirusowe zapalenie rogówki, półpasiec oczny lub okulista rozpoznał u Ciebie jaskrę, zaćmę, odwarstwienie siatkówki, niektóre zwyrodnienia siatkówki, stożek rogówki lub inne zwyrodnienia rogówki, zespół suchego oka, choroby naczyniowe oka, krótkowzroczność wysoką zwyradniającą, oczopląs - nie możesz być kandydatem do laserowej korekcji wady wzroku.

Temat: Test na CMV dodatni w klasie IgG - prosze o rade
Witam.

Właśnie ten wzrost limfocytów jest jedynym czynnikiem, który można by brać pod uwagę przy białaczce. Natomiast jest on zbyt mały, niezwiązany ze zmianami w innych liniach układu krwiotwórczego (płytki krwi, erytrocyty) i raczej skorelowany z infekcjami, żeby myśleć o jakiejś chorobie rozrostowej. Węzły ani pod względem lokalizacji ani wyglądu w usg też nie dają podstaw do myślenia o chłoniaku czy białaczce. Akurat ten wątek zostawiłabym w spokoju
Co do infekcji nosa i wydmuchiwania skrzepów. Najczęstszą przyczyną takich stanów jest zbyt forsowne wydmuchiwanie nosa (nadmierne ciśnienie powoduje pękanie naczynek, które w nosie są dość płytko położone) i zbyt sucha śluzówka (łatwiej ulega urazom). Dlatego przy katarze warto stosować roztwory nawilżające śluzówkę (woda morska, roztwory hialuronianu).
Problemy z sercem często ujawniają się właśnie po infekcjach, kiedy przy wzroście temperatury i osłabieniu organizmu dochodzi do ujawnienia się do tej pory bezobjawowych wad. To jest jakby ostatnia kropla przepełniająca kielich. Po takiej infekcji może dojść do minimalnych zmian w zastawce, co powoduje, że jej nieprawidłowe funkcjonowanie staje się istotne hemodynamicznie.
Rozex jest stosowany przede wszystkim w trądziku różowatym, trochę dziwi mnie takie leczenie przy rozpoznaniu wyprysku łojotokowego/ łojotokowego zapalenia skóry. Nizoral (ketokonazol) w kremie może Pan kupić bez recepty.
W sumie zalecając takie leczenie na odległość i nie widząc zmian mam trochę mieszane uczucia, bo jest to zupełnie niezgodne z zasadami postępowania lekarskiego. Bardziej prawidłowe byłoby, gdybym jednak wysłała Pana do dermatologa
Choroby autoimmunologiczne rozpoznaje się na podstawie swoistych kryteriów (objawy kliniczne, wyniki badań). Myślę, że miał Pan zrobioną całościową diagnostykę i co najwyżej można niektóre z tych badań powtórzyć za jakiś czas (np. przeciwciała przeciwjądrowe).
Neurolog na podstawie tych badań i badania lekarskiego mógł wykluczyć Sm i Guillain- Barre.
Dieta to nie tylko owoce, ale i warzywa Warzywa (oprócz brukselki) mają właściwości zasadotwórcze, więc powinien je Pan dobrze tolerować.
Nieleczony GERD może wpływać na ogólne złe samopoczucie i osłabienie. Nie sądzę, żeby u Pana miało to miejsce. GERD jest schorzeniem "miejscowym", tzn. jego przyczyna leży w obrębie żołądka i dwunastnicy. Może być wynikiem jakiejś kolagenozy, ale bardziej na zasadzie wpływu na strukturę tkanki łącznej i zaburzenie funkcji zwieracza wpustu, który staje się nieszczelny.
Analizowałam jeszcze raz objawy boreliozy. Objawy wtórne dotyczą najczęściej zaburzeń neurologicznych, kardiologicznych i stawowych. Właściwie wszystkie w ten czy inny sposób Pana dotyczą. Ale oprócz diagnostyki, która już była zrobiona nie znam żadnej innej metody potwierdzenia rozpoznania. Musiałby się na ten temat wypowiedzieć lekarz chorób zakaźnych.
Pozdrawiam

Temat: huhuha, zimno na dworze a my plotkujemy
kinia, a wes to zobacz co myslisz
Alergiczny wyprysk kontaktowy związany jest z IV typem reakcji nadwrażliwości wg Coombsa. U jego patogenezy leży stymulacja limfocytów Th1 przez komórki Langerhansa, wystawione na działanie związków o charakterze haptenów, które nabierają cech antygenowych w kontakcie z białkami.

Choroba dzieli się na dwie fazy: fazę indukcji oraz fazę pełnoobjawową. W pierwszej prezentacja przez komórki Langerhansa limfocytom pomocniczym Th1 antygenów uruchamia stymulację cytokinową i doprowadza do ich uczulenia i proliferacji. W drugiej dochodzi do powstania odczynu o charakterze wyprysku, w którym największą rolę odgrywają aktywowane limfocyty Th1.

Dzięki występowaniu na powierzchni keratynocytów cząsteczek adhezyjnych ICAM-1, będących ligandem dla receptorów komórkowych LFA-1 leukocytów dochodzi do nasilenia reakcji zapalnej. Keratynocyty prezentujące na swojej powierzchni antygeny MHC klasy II, produkują Il-1 oraz TNFα, stymulując dodatkowo ten proces. Uaktywnione limfocyty Th1 wydielają INFγ prowadzący do nasilenia ekspresji antygenów MHC II na keratynocytach oraz Il-2 nasilając własną proliferację. Odczyn zapalny osiąga apogeum na około 48 godzin po ponownym kontakcie z antygenem.

Na skutek reakcji zapalnej oraz działania limfocytów cytotoksycznych dochodzi do obrzęku śród- i międzykomórkowego (spongiozy) naskórka.

Reakcja typu wyprysk kontaktowy zachodzi tylko i wyłącznie w przypadku występowania prawidłowej ilości prawidłowo funkcjonujących komórek Langerhansa w naskórku. W przypadku kontaktu antygenu ze skórą, w której nie występują ww. komórki dochodzi do indukcji tolerancji immunologicznej zarówno miejscowej jak i ogólnoustrojowej na dany antygen. Zjawisko to wykorzystano w leczeniu, w którym skórę naświetla się promieniami UVB, redukując liczbę komórek Langerhansa oraz upośledzając ich funkcję.

Objawy i przebieg [edytuj]

Pierwotnym wykwitem jest grudka wysiękowa oraz pęcherzyk. Ogniska wyprysku kontaktowego nie są wyraźnie odgraniczone od otoczenia. Często towarzyszy im świąd. Zmiany ustępują bez pozostawienia śladu. W przypadku znacznego nasilenia i predysponowanych okolic (narządy płciowe, skóra okolicy oczodołów) może towarzyszyć im obrzęk.

Czynniki wywołujące [edytuj]

Najczęstszymi czynnikami wywołującymi kontaktowe alergiczne zapalenie skóry są: chrom (zapałki, farby i barwniki, cement, beton), nikiel, kobalt (ozdoby, elementy ubioru, np. guziki), formaldehyd, terpentyna, guma i kosmetyki.

Rozpoznanie [edytuj]

Charakterystyczny obraz wykwitów. Próby ekspozycyjne polegające na nałożeniu na skórę wystandaryzowanych alergenów i odczycie zmian po 48-72 godzinach. Należy różnicować z wypryskiem niealergicznym.

Leczenie [edytuj]

Miejscowe stosowanie maści zawierających kortykosteroidy (hydrokortyzon, prednizolon, itp.) z dodatkiem antybiotyków. Nie należy przedłużać ich stosowania ze względu na ryzyko powikłań (np. trądzik różowaty). Ogólnie preparaty z grupy leków przeciwhistaminowych, niekiedy kortykosteroidy w małych dawkach.